Ośrodek wypoczynkowy

Sielanówek

Sprawdź ofertę na kąpiel ziołową w wannie termalnej w Ośrodku Wypoczynkowym Sielanówek w Biernej (Kotlina Żywiecka). Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty SPA.

Kąpiel ziołowa

Kąpiele wysokotemperaturowe ok 36-41 st. C. w wywarach ziołowych znane są od wieków, działają bezpośrednio na skórę ciała, a przy okazji są wchłaniane i trafiają do krwiobiegu. Przy takiej kąpieli olejki eteryczne uwalniają się razem z parą wodną trafiając do układu oddechowego, powstaje zwiększenie ukrwienia tkanek, orzeźwienie układu nerwowego, rozluźnienie mięśni co ma zbawiennie wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

W zależności od rodzaju ziół, możemy uzyskać różne efekty, jednak niemal każda kąpiel od razu działa rozluźniająco, relaksująco, przeciwzapalnie oraz wirusobójczo i bakteriobójczo.

Leczniczą i relaksacyjną kąpiel ziołową w wannach LAVA bierzemy w cyklach/seansach ok 10 minut 4-8 krotnie, przez 2-3 dni kilka razy w roku lub w momencie nasilenia stanu chorobowego, możemy odprężyć się, polepszyć samopoczucie oraz poprawić stan skóry i włosów. Dodatkowy masaż lub peeling woreczkiem z ziołami lub witkami bambusowymi, brzozowymi lub sosnowymi poprawia krążenie skóry oraz jej elastyczność.

Przygotowaliśmy dla Państwa trzy mieszanki ziół do wykonywania naparów kąpielowych pochodzących z naturalnych Polskich ECO plantacji. Zioła zbierane są ręcznie, selekcjonowane, suszone w naturalnych warunkach i ręcznie kruszone, dzięki temu zachowują one wszystkie swoje właściwości lecznicze, antybakteryjne i cały swój aromat zapachowy.

Gorące kąpiele solankowe i ziołowe zalecane są w szczególności w: infekcji dróg oddechowych, choroba wirusowa, przeziębienie, przewlekłe zmęczenie, stres, depresja, lekkie stany lękowe, migrena, bóle mięśni, zakwasy, rehabilitacja, choroby skóry, pielęgnacja włosów, choroby stawów, bóle menstruacyjne, redukcja cellulitu, poprawa krążenia, wzmocnienie odporności, leczenie ziołami, reumatoidalne zapalenia stawów, reumatyzm, działanie przeciwzapalne, działanie przeciwwirusowe, działanie przeciwgrzybiczne, nerwice, bóle gośćcowe, leczenie żylaków, popękane naczynka, zapalenie skóry, stany zapalne gruczołu krokowego, stany zapalne, trądzik, łuszczyca, stany zapalne żylaków. W przypadku konkretnej dolegliwości łączenie preparatów ziołowych o podobnym działaniu zwiększy zasięg leczenia jednej choroby.

UWAGA!

W gorącej solance odczucie temperatury jest bardziej intensywne (wyższe) w/w treści i opis to nie zalecenie medyczne, to wyłącznie luźne sugestie zastosowania, przed korzystaniem z gorących kąpieli solankowych skonsultuj się z lekarzem lub rehabilitantem. Bezwzględny zakaz korzystania z gorących kąpieli solankowych osobom: z wadami serca, rozrusznikiem serca, chorobami naczyniowymi, otwartymi ranami, zaburzeniami neurologicznymi, uczulenia na sole i zioła.

Kąpiel ziołowa - Cennik

Dla osób korzystających z pobytu w Orzechowej Chatce

Jeżeli z wanny termalnej korzystają osoby będące jednocześnie gośćmi w Orzechowej Chatce to czas podgrzewania wody wanny termalnej wynosi 3 godziny. Jednorazowa kąpiel ziołowa to koszt 450 zł. Po 3 godzinach można dalej korzystać z wanny. W przypadku chęci grzania wody to każda godzina następna wynosi 50 zł.

Dla gości z Orzechowej Chatki każda następna kąpiel podczas pobytu to koszt 200 zł. 

Dla gości z zewnątrz

Jednorazowa kąpiel ziołowa to koszt 550 zł, a każda następna kąpiel (jedna po drugiej) dla tych samych gości to 250 zł. Seans dla osób z zewnątrz trwa 3 godziny, a najpóźniejsza godzina rozpoczęcia seansu to 19:00.

Dodatkowe opłaty

Istnieje możliwość zamówienia tacy z przekąskami regionalnymi lub szampana.